• انتشار: 1403/03/15 - 17:24
  • تعداد بازدید: 265
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

امکان سنجش نوآموزان اتباع تنها با «کدیکتا»/ تداوم سنجش تا ۲۰ خرداد

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور با بیان اینکه کودکان اتباع نیز به مانند نوآموزان ایرانی برای ثبت‌نام در کلاس اول نیازمند انجام سنجش‌سلامت هستند گفت: سنجش نوآموزان اتباع صرفا با «کد یکتا» امکانپذیر است.

8877.mp3 امکان سنجش نوآموزان اتباع تنها با «کدیکتا»/ تداوم سنجش تا ۲۰ خرداد

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی،حجت الله الماسی گفت: در سامانه سیرت، سنجش دانش‌آموزان ایرانی با کدملی انجام می شود درحالیکه برای کودکان اتباع با کد یکتا انجام می شود.

وی با بیان اینکه اگر این افراد تمام مدارک هویتی نیز داشته باشند اما کد یکتا نداشته باشند امکان ثبت‌نام و ورود اطلاعات نوآموز تبعه در سامانه آموزش‌وپرورش وجود ندارد افزود: افراد می توانند کد یکتا را با مراجعه به وزارت کشور و مراکزی که مدارک هویتی ارائه می کنند، بگیرند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه اگر این افراد کد یکتا داشتند و ثبت‌نامشان در سامانه سیرت انجام نشد، با مراجعه به مراکز سنجش می‌توانند مشکلشان را حل کنند.

الماسی با بیان اینکه زمان سنجش اتباع به همراه سایر کودکان ایرانی آغاز شده است گفت: تاکنون حدود ۲۰ هزار دانش‌آموز اتباع سنجش شده‌اند و سنجش آن‌ها نیز به مانند کودکان ایرانی تا ۲۰ خرداد ادامه دارد و بعد از آن سامانه بسته می‌شود چرا که فرآیندهای بعدی با اختلال مواجه می‌شود.

وی با بیان اینکه اطلاعات از سامانه سیرت به سیدا انتقال می‌یابد و بعد از آن مراحل ثبت‌نام قطعی پایه اول، ثبت کتاب درسی، کلاس بندی و نیازمندی تعداد معلم انجام می‌شود افزود: در نهایت سازماندهی صدور ابلاغ معلمان و نیروی انسانی نیز با مشکل مواجه می‌شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه کتاب‌های این افراد مانند سایر ایرانی‌هاست عنوان کرد: آمار دقیقی از تعداد همه نوآموزان اتباعی که باید سنجش شوند در دست نیست اما پیش‌بینی می‌شود تعداد آن‌ها امسال بیشتر از سال گذشته باشد.

الماسی در پایان از والدین خواست نسبت به سنجش نوآموزان خود تا قبل از پایان زمان مقرر، اقدام کنند.

  • گروه خبری : اسلایدر,اخبار ,اخبار موضوعی,اخبار ریاست
  • کد خبر : 8877
کلمات کلیدی
حسین محمدی

حسین محمدی