• انتشار: 1401/08/18 - 07:30
  • تعداد بازدید: 1382
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور؛

فعالیت‌های اردویی و فرهنگی زمینه‌ساز خوداتکایی و خودباوری در دانش آموزان با نیازهای ویژه است

اسماعیل برقی معاون برنامه‌ریزی آموزشی و پرورشی سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور در آیین افتتاحیه سومین دوره آموزشی، فرهنگی، زیارتی و تفریحی دانش آموزان با نیازهای ویژه شاهد و ایثارگر سراسر کشور گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری خدمت به فرزندان شهدا یک افتخار است و ما افتخار می‌کنیم خدمتگزار فرزندان شاهد و ایثارگر هستیم.

6506.mp3 فعالیت‌های اردویی و فرهنگی زمینه‌ساز خوداتکایی و خودباوری در دانش آموزان با نیازهای ویژه است

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور، اسماعیل برقی معاون سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور بر تداوم فعالیت‌های اردویی و فرهنگی هنری تأکید نمود و بیان داشت: اگر آموزش‌وپرورش استثنایی صرفاً آموزش مدار و درس محور باشد مسلماً به نتیجه نخواهد رسید و لازم است در کنار آموزش به فعالیت‌های پرورشی، فرهنگی و تربیتی توجه شود.

دکتر برقی خاطرنشان کرد: غنی‌سازی اوقات فراغت با انجام فعالیت‌های هنری، فرهنگی و ورزشی اثربخشی بالایی در آموزش خواهد داشت چرا که انجام این‌گونه برنامه‌ها نقش بسزایی در خوداتکایی، خودباوری و اعتماد به نفس دانش آموزان دارد.

وی گفت: بر اساس سند تحول بنیادین باید آموزش و تربیت تمام ساحتی باشد و طبق فرمایش ریاست محترم جمهور لازم است تمامی فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌های تحولی آموزش‌وپرورش، حول چهار محور مردمی سازی، خانواده محوری، کیفیت‌بخشی و عدالت تربیتی صورت بگیرد.

وی ابراز داشت: برگزاری این اردوها زمینه‌ساز عدالت تربیتی است چرا که فرصت‌های برابر آموزشی را برای تمامی دانش‌آموزان با هر توانمندی فراهم می‌کند.

این مقام مسئول گفت: با انجام فعالیت‌های اردویی، فرهنگی و هنری نگرش جامعه نسبت به دانش آموزان با نیازهای ویژه تغییر می‌کند و باید جامعه بداند که همه این عزیزان حقوقی دارند و تمام نهادهای مردمی و دولتی موظف‌اند وظایف اجتماعی خود را در قبال افراد با نیازهای ویژه به انجام برسانند.

برقی با اشاره به اینکه معلولیت مشکل فرد و خانواده نیست، بلکه مشکل جامعه است، بیان داشت: دولت موظف است که امکانات و فرصت‌های برابر را ایجاد نماید و این اعتقاد به وجود بیاید که افراد با نیازهای ویژه شهروند جامعه هستند و همچون سایر افراد، از شرایط و امکانات یکسان و برابر برخوردارند.

وی در پایان اذعان داشت: گرچه در ایران اسلامی الگوهای فرهنگی زیادی داریم ولی فرهنگ شهادت شاخص‌ترین آن‌هاست و موظفیم در حفظ راه شهدا و پاسداری خون شهیدان هر چه در توان داریم انجام دهیم و انشالله همه بتوانیم در این مسیر، پیرو راستین راه شهدای عزیز انقلاب اسلامی باشیم.

  • گروه خبری : اسلایدر,اخبار ,اخبار موضوعی,اخبار استان ها,اطلاعیه برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی
  • کد خبر : 6506
کلمات کلیدی
زهرا  ملک زاده

زهرا ملک زاده

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید